Hakkımızda - Marquez Chocolatier
Bize Ulaşın +(90) 533 423 28 33
Site Logo
cart 0

Hakkımızda-Görsel

Marquez Chocolatier’nin kurucusu Gamze Vatandost Orman, Saint-Benoit Fransız Lisesi ve Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler mezunudur.

Mutfağa olan merakını profesyonelliğe çevirmek için önce Mutfak Sanatları Akademisi’nde Profesyonel Aşçılık ve ardından Uluslararası Servis ve Lezzet Akademisinde, Profesyonel Pasta ve Ekmekçilik eğitimini tamamlamıştır. Aynı akademide 2 dönem eğitmen şeflik yapmıştır.

Çikolataya olan tutkusu onu Callebaut Academy’ye yönlendirmiş ve burada edindiği çikolatacılık mesleğini mükemmelleştirme yolunda yaklaşık 2 sene boyunca kendi atölye çalışmalarını yapmış ve kendi çikolata reçetelerini oluşturmuştur. 8 yılda biriken mutfak kültürü ve tecrübesinin ardından Marquez Handmade Chocolatier’ yi kurmuştur.

Markasının ismi çok sevdiği yazar Gabriel Garcia MARQUEZ’den gelmektedir.

Marquez Chocolatier’nin mutfağında tüm ürünler hijyenik bir ortamda, raf ömrü uzatıcılar, katkı maddeleri, renklendiriciler, yapay aromalar, glikoz şurubu, palmiye yağı ve türevleri kullanılmadan üretilmektedir.

Çikolatalarımız mevsimine uygun olarak seçtiğimiz taze meyve, baharat ve otlar ile lezzetlendirilmekte; bunun yanı sıra; krema, süt, tereyağı, bal ve kuru yemiş ürünlerinin de en kalitelisi kullanılmaktadır.

Marquez Chocolatier; çikolataların üretiminde en iyi Belçika çikolatası olan ve hâlâ kakao çekirdeklerini kendi seçen, kavuran ve öğüten; nadir çikolata üreticilerinden Callebaut markasının kuvertürlerini kullanmaktadır.

Tüm pralin çikolata, tablet ve trüflerimiz, özenle en iyi malzemeler kullanılarak, el yapımı ve günlük olarak üretilmektedir.

Hayatınıza tat katmak dileğiyle…

BİZE ULAŞIN

X
BİZE ULAŞIN
WhatsApp
Ara